Міфи

5 міфів, у які досі вірять багато батьків

Ми зібрали для вас найбільш поширені міфи, у які, чомусь, і досі вірить велика кількість батьків. Радимо проаналізувати чи не дотримуєтесь ви самі, котрогось із них. 

Міф перший. Масаж лікує сколіоз.

Чомусь, зараз практично всім дітям шкільного віку виставляють діагноз – сколіоз. Але не варто плутати порушення постави з патологічним викривленням хребта (сколіоз). Асиметрія в плечах та у висоті лопаток, сутулість та кругла спина не є основними ознаками сколіотичної постави чи сколіозу, та вимагають зовсім іншого втручання. Характерним для сколіозу є викривлення хребта в декількох площинах та його скручування (ротація).

Поширеним міфом є те, що при лікуванні порушень постави та сколіозу основним методом лікування є масаж. Але масаж є пасивною маніпуляцією. У комплексному втручанні більш вагомий ефект та вплив має фізична вправа, танці, плавання, заняття на шведській стінці чи турніку, тобто активний спосіб життя.

Міф другий. Використання ходунців пришвидшить самостійну ходу в малюків.

Такий засіб, як ходунці значно полегшує життя молодих мам, але використання цього засобу є досить сумнівним. Ходьба та сидіння в ходунцях для дитини, яка ще не досягнула відповідних етапів розвитку, таких як: самостійне сидіння, рачкування, стояння та ходьба, може мати негативний вплив як на опорно-руховий апарат дитини, так і внести свої корективи до правильного поетапного розвитку немовлятка, і мати свої негативні наслідки в подальшому.

Міф третій. Діагноз плоскостопість у дітей раннього віку.

Дитяча стопа починає розвиватися із самого народження. У той момент коли дитина встає на ніжки та самостійно робить перші кроки в батьків настає багато суперечок та запитань. Стопа дитини бурхливо розвивається до 3-ох років та формує свої склепіння аж до 5–7 років. Тому плоска стопа в дітей цього віку є нормою, за винятком реальних проблем, які розрізняє фахівець.
Тому найкращим впливом на розвиток дитячої стопи є ходьба на босу ніжку по різноманітних поверхнях як вдома, так і на природі (трава, пісок, галька і т. ін.), хороше якісне взуття, та фізична активність дитини. А ортопедичне взуття залишимо для дітей, які мають ортопедичні проблеми.

Міф четвертий. Моя дитина має все навчитися робити за календарем.

Велика кількість батьків, які виховують своє немовлятко з нетерпінням чекають, коли їхня дитина набуде того чи іншого рухового навику. Та часто хвилюються через затримку якогось вміння дитини і дуже радіють передчасними можливостями дитини виконати ту чи іншу дію. Так ось, кожен етап розвитку дитячого організму має часові діапазони для освоєння. Наприклад, сидіти дитинка може навчитися в діапазон від 6 до 8,5 місяців. Тобто якщо ваша дитина ще не сидить у 6 міс, не хвилюйтесь у неї ще є час. І це стосується кожного етапу розвитку.

Міф п’ятий. Моя дитина ледача.

Виникають і зворотні ситуації, коли дитина не освоїла певні навички. У батьків та бабусь чи дідусів виникають обговорення, що вона ледача або схожа на своїх батьків. В таких випадках, краще обговорити це питання із фахівцем на консультації. І головне – звернутися до нього вчасно! Тому знати час освоювання певних навичок – важливо.
Нагадаємо Вам, що дитина має робити в кожному віці (у перший рік життя, від 1 року, від 3-х до 5-ти років).