Тематичні статті

Відчуваєте біль у куприковій ділянці?

Розібратися з тим, що ж є причиною болю допоможе лікар ортопед-травматолог та фізичний терапевт. Команда Innovo Adult підготувала для вас інформацію, щоби ви могли орієнтуватися в проблемі, з якою стикнулися.

Якщо ви падали і травмували куприкову кістку або ж довго сиділи на твердій чи вузькій поверхні — біль може почати вас турбувати. Також біль може бути спричинений пошкодженнями суглобів або пологами природнім шляхом.

Зазвичай, біль у куприку відчувається, як ниючий, тупий. Однак, він може стати різким за тривалого сидіння, стояння чи під час зміни положення. Можливі неприємні відчуття й під час випорожнення, статевого акту чи менструації в жінок.

Локалізований біль в області куприка може бути наслідком захворювання під назвою кокцигодонія. Найчастіше таке захворювання виникає у разі пошкодження нервів в області крижів і куприка чи під час тривалого сидіння на твердому стільці з упором на куприк.

За кокцигодинії біль, зазвичай, зникає самостійно протягом декількох тижнів або місяців. Щоби тим часом зменшити його — спробуйте таке: нахиляйтеся вперед, коли сідаєте; використовуйте подушку у формі бублика або клину (V-подібну); можете використовувати знеболюючі препарати (ібупрофен, аспірин). Звісно, намагайтеся уникати причин виникнення захворювання.

Якщо біль у куприку не зникає — обов’язково зверніться до лікаря! Зрозумійте, що людський організм — дуже складна система. Тому, інколи, біль у куприку може бути таким, що поширився з іншого проблемного осередку тіла! Лікар може рекомендувати магнітно-резонансну томографію (МРТ), щоби з’ясувати, чи є у вас перелом, дегенеративні зміни або, в окремих випадках, пухлина.

Способи лікування хронічного болю в куприку можуть включати:

  • Фізичну терапію. Фізичний терапевт може показати вам, які вправи виконувати для релаксації тазового дна, укріплення сідничних м’язів та відкоригує вашу фізичну активність протягом дня.
  • Маніпуляції. Масаж м’язів, що прикріплюються до куприкової кістки, може зменшити біль. Маніпуляція, як правило, здійснюється через пряму кишку.
  • Медикаментозне лікування. Ін’єкція місцевого анестетика в куприкову кістку може полегшити біль протягом декількох тижнів. Деякі антидепресанти або антиепілептичні препарати можуть також полегшити біль куприкової кістки.
  • Оперативне втручання. Під час процедури, відомої як кокцигектомія, куприк видаляється хірургічним шляхом. Цей метод зазвичай рекомендується лише в разі невдалого лікування.