Новини

Динамічне ортезування в Німеччині

А ми продовжуємо наше вдосконалення! Нещодавно фізичний терапевт Олег Бурій повернувся з навчання в Дортмунді (Німеччина). Він пройшов тижневий семінар від Nancy Hylton в академії BUFFA (Bundesfachschule Orthopadie-Technik) та поділився з нами своїми враженнями.

Ненсі Хілтон — фізичний терапевт, надзвичайно професійна людина з величезним досвідом, співзасновниця Інституту DAFO Cascade навчала делегатів із різних країн динамічному ортезуванню DAFO. Детальніше про ортези — читайте у статті.

Олега здивував підхід до виготовлення ортезів. Було помітно як багато спроб і помилок було зроблено у процесі розробки дизайну DAFO, наскільки важливі деталі та індивідуальний підхід під час виготовлення ортеза для дитини.

«В перший день навчання ми говорили про зміну парадигми ортезування. Про те, що відтепер функція — на першому місці, а не ідеальне положення ноги. Ми отримали багато інформації про динамічні ортопедичні системи та розібрали їх на найменші частинки, щоб усвідомити залежність кожного елементу системи від іншого», — пригадує Олег.

За час перебування в Дортмунді, Олег навчився поетапного виготовлення ортезів.

  • На першому етапі розробив базу для опори стопи, оскільки вона впливає на біомеханіку, поставу та механізми балансу.
  • Після цього — навчився знімати гіпсові зліпки ноги.
  • Наступним етапом навчань було виготовлення детальної гіпсової моделі ноги, враховуючи всі анатомічні структури стопи.
  • Завершальний етап — виготовлення самого ортеза DAFO.

Відтепер наш фізичний терапевт чітко знає все про те, якої товщини поліпропілен потрібен для виготовлення ортезів, як він може деформуватися, де найважливіші місця проклеювання пом’якшуючим матеріалом та де краще вибрати місце для кріплення липучок.

«Ми обговорили та дізналися про всі дизайни DAFO, їх ефективність та покази до застосування. Тепер я чітко усвідомлюю всі терапевтичні аспекти ортезів, їх вплив на функціональність дитини. Важливо й те, що ми розібрали вплив динамічних ортезів на управління тонусом, рухом, баланс і стабільність, а також сенсорну систему», — завершує розповідь Олег.