Медична довідка
Фізична терапія

Що таке фізична терапія (реабілітація)?

Фізична терапія – це вид лікування, під час якого застосовують фізичні вправи та природні чинники, щоб відновити здоров’я, фізичний стан та працездатність пацієнтів. Заняття з фізичної терапії допомагають подолати відчуття болю і повернутися до повсякденних фізичних навантажень.

Фізичну терапію використовують як самостійний спосіб лікування, а також можуть застосовувати в комплексі з іншими методами лікування захворювання.

Фізичний терапевт в команді з лікарями проводить аналіз захворювання та повсякденної рухової активності пацієнта, обговорює план лікування та складає індивідуальну програму відновлення. Цілями відновлення є: зменшити або усунути больове відчуття, відновити амплітуду руху, зміцнити м’язи, підвищити витривалість організму, покращити координацію рухів.

Заняття з фізичної терапії завжди складаються зі спеціально, індивідуально розроблених фізичних вправ. Фізичний терапевт також може використовувати мануальну терапію, масаж, фізіопроцедури (тепло, холод, електротерапія) та навчати навичкам догляду за власним тілом.

Хто такий фахівець фізичної терапії?

Фахівці фізичної реабілітації/фізичні терапевти є провідними спеціалістами з відновлення, корекції та підтримки рухових функцій. Вони володіють системними знаннями у сфері рухової діяльності людини.

Фахівці фізичної реабілітації/фізичні терапевти обстежують пацієнтів з метою виявлення рухових дисфункцій та визначення рухового потенціалу, розробляють і виконують індивідуальний план фізичної реабілітації/терапії у співпраці з іншими спеціалістами (лікарями, соціальними працівниками, психологами) та пацієнтом.