Новини

Відмова від костюму Аделі в Innovo

Багато наших пацієнтів могли помітити, що останнім часом ми припинили використовувати динамічно-навантажувальний костюм «Аделі» в програмах фізичної реабілітації. Чому ми користувалися ним раніше, чому прийняли таке рішення та чи буде воно позитивним у реабілітації саме вашої дитини — читайте в цій статті.

Ми хотіли б пояснити вам три головні ідеї, які дадуть відповідь на задані вище запитання. Отож…

  • МЦ «ІННОВО» працює та приймає рішення щодо програм реабілітації на основі доказової медицини.

Безліч підходів та методик, що використовуються в сучасній фізичній терапії дітей із церебральним паралічем є предметом численних досліджень. Ці дослідження проводяться для того, щоби фізичні терапевти могли зрозуміти який саме підхід чи методику обрати. Це дуже важливо не лише нам, як фахівцям із фізичної реабілітації, а й нашим маленьким пацієнтам та їхнім батькам.

Наш вибір завжди ґрунтується на сучасних доказах ефективності втручання (головна засада доказової медицини). Інформацію про ефективність певного методу ми отримуємо з Кокранівської бібліотеки а також, що дуже важливо — з власних спостережень та досвіду використання.

  • Класична фізична терапія ефективніша, ніж використання костюму «Аделі».

Протягом останніх років ми вивчали дослідження та отримували власний практичний досвід використання терапії навантажувальними костюмами. З огляду на всі ці знання ми дійшли висновку, що класична фізична терапія, яка в базі доказової медицини має назву «цілеспрямована терапія на функцію» є найбільш ефективною.

Ми не заперечуємо того, що терапія з динамічно-навантажувальним костюмом теж має свій рівень ефективності, однак, переваги використання костюмів є незначними, дороговартісними та потребують надмірних зусиль для їх застосування в процесі реабілітаційних програм.

Для того, щоб максимально ефективно використовувати час, відведений на терапію та складання відповідної домашньої програми для наших пацієнтів, ми вирішили застосовувати підходи терапії без використання навантажувальних костюмів.

  • Наше рішення ґрунтується на відповідних доказах та власному досвіді.

Для більш детального ознайомлення з темою, пропонуємо ознайомитися з дослідженням, що вказує на рівень ефективності використання динамічно-навантажувальних костюмів, у порівннянні з класичною фізичною терапією. Також хочемо звернути вашу увагу на статтю “Лікування церебрального паралічу згідно доказової медицини” та подати дослівний висновок із систематичного огляду:

«Цей систематичний огляд і мета-аналіз забезпечують сучасний синтез поточних доказів про ефективність терапії з використанням костюмів на функціонування в дітей та підлітків із церебральним паралічем. Результати показали, що короткі інтенсивні втручання з використанням динамічно-навантажувальних костюмів мають незначний вплив на функціонування в післяопераційному та подальшому періодах спостереження. Отже, фізичні терапевти повинні брати до уваги брак наукових знань, що стосуються ефективності терапії в костюмах у разі рекомендації його батькам, які цікавляться цим дорогим та трудомістким варіантом реабілітації. У підсумку, результати цього систематичного огляду та мета-аналізу не підтверджують надійних висновків, щоби виписати або запропонувати цей новий та «перспективний» підхід до терапії».

Шановні батьки, головна мета команди Innovo — максимально ефективно допомогти здобути або удосконалити функцію та покращити якість життя. Ми відмовилися від костюму, адже вирішили використовувати час занять із вашою дитиною більш ефективніше.