Поради

Фізична активність у житті вашої дитини

Усі ми знаємо, що фізична активність корисна для організму як дорослої людини, так і дитини. Однак, надмірна інтенсивність тренувань та їхня одноманітність негативно впливає на здоров’я. Саме таким є спортивне життя дитини з великими спортивними амбіціями. А як же організувати його так, щоб отримати лише позитивні наслідки?

Клінікою спортивної медицини в Уолнат-Крік, штат Каліфорнія було проведене дослідження на цю тему. Основна мета роботи клініки полягає в лікуванні дітей, підлітків та молодих людей, які отримали травми під час заняття спортом. Клініку відвідують орієнтовно 1500 молодих пацієнтів на місяць для проведення фізичної терапії, хірургічних втручань та інших методів лікування.

Доктор Нірав Панд’я, директор спортивної медицини клініки, вважає, що 60 % пацієнтів клініки отримують травми через фокусування лише на одному типі спортивної активності в щорічному режимі.

«Використання тих самих м’язів і суглобів у молодому віці може призвести до травми»

, — пояснив Нірав Панд’я. Найбільш поширеними є травми колін, ліктів та плечей. Футбольні гравці, зокрема дівчата, схильні до запалення передньої хрестоподібної зв’язки. Бейсболісти, зокрема хлопчики, мають проблеми з ліктями, у той час як плавці часто страждають травмами плечей.

Американська академія педіатрії радить затримати спортивну спеціалізацію, доки дитині не виповниться 15 років. Молодші діти повинні бути заохочені брати участь у різних видах спорту.

«Молодіжний спорт є каналом, через який діти вивчають важливі життєві уроки, цінності, навчаються співчуттю та доброму етикету. Однак, важливо, щоби дитина займалася різними видами спорту! Так вона буде отримувати різноманітні навички, спілкуватися з різними дітьми, навантажувати різні групи м’язів»

, — стверджує Саллі Джонсон, виконавчий директор Національної ради спорту.

За даними дослідження фігурне катання, художня гімнастика, ритмічна гімнастика та дайвінг можуть вимагати ранньої спеціалізації, оскільки пікова продуктивність виникає до повного фізичного дозрівання. Молоді спортсмени, які спеціалізуються надто рано, піддаються ризику фізичних, емоційних та соціальних проблем.

Отож, якщо ви хочете заохотити дитину до спорту, дотримуйтеся таких правил-порад:

  1. Основна ідея спортивного життя дітей повинна полягати в тому, щоби весело провести час і отримати різні навички фізичної активності.
  2. Забезпечуйте участь у кількох видах спорту, принаймні до досягнення дітьми статевої зрілості. Це зменшить шанси на отримання травм, стресів і вигорання.
  3. Якщо молодий спортсмен вирішив спеціалізуватися в одному виді спорту, важливо обговорити його цілі, щоби визначити, чи є вони відповідними до реальності. Ця дискусія може включати в себе допомогу молодому спортсменові відрізняти ці цілі від батьків та / або тренерів.
  4. Молодий спортсмен повинен відпочивати від тренувань, щонайменше, від 1 до 2 днів на тиждень.
  5. Слідкуйте за тренувальним режимом молодих спортсменів, забезпечуйте інтенсивне навчання з фізичного та психологічного росту, а також забезпечуйте відповідний харчовий статус.

Дорогі батьки, не примушуйте вашу дитину займатися видом спорту, який їй не цікавий чи надто важкий. Відповідально ставтеся до молодого організму, який ще перебуває на стадії формування. А головне — не ставайте причинами психологічних та фізичних травм ваших дітей.