Поради

Найпоширеніші травми лижників. Як підготуватися до безпечного катання.

Сезон гірськолижного спорту в розпалі, тож сьогодні ми вирішили нагадати вам про безпеку та підготовку до цієї захоплюючої активності.  Дослідження показують, що на кожну 1000 людей, які практикують зимові види спорту припадає від двох до трьох травм на день, які потребують медичної допомоги. Перше, про що потрібно пам’ятати: травми легше уникнути, ніж вилікувати. Головна причина травматизму серед лижників-любителів — це елементарна необережність.

 

Найпоширеніші травми:

 

 

Голова та обличчя – 15% від усіх травм. 

Швидкісні падіння можуть призвести до прямої травми голови. Зіткнення з іншими лижниками або перешкодами можуть призвести до переломів черепа, струсу мозку та травм щелепи.

 

Шия, хребет та спина – 6%

Падіння на високій швидкості може призвести до прямого удару або скручування шиї. Це може призвести до перенапруження шиї або навіть переломів.

 

Плечі та грудна клітка – 17%

Невдале падіння на плече може спричинити вивих ключиці, плеча; серйозніші падіння можуть призвести до переломів ключиць.

 

Лікті та руки – 7% 

Зіткнення з перешкодами або іншими лижниками можуть призвести до переломів кісток верхньої та нижньої частини руки.

 

Коліна – 35%

Часті скручування і повороти дають навантаження на зв’язки коліна, що призводить до розривів. Внаслідок великого навантаження на коліно може виникнути тендиніт (запалення сухожиль колін).

 

Гомілковостопний суглоб, стопа і пальці ніг – 20%

Надмірні навантаження на гомілковостопний суглоб при повороті може спричинити розрив зв’язок.

 

 

Як уникнути травм?

 

Часто причиною травм та розривів зв’язок є погана фіксація та неправильно підібране екіпірування. Тому  правильно підібране екіпірування в поєднанні з тренуваннями, сприяють стійкості нижньої кінцівки, що є важливим для уникнення травм.

Для розігріву найкраще підійде легка пробіжка. В лижному спорті задіюються усі групи м’язів, тож не завадить гарненько їх розім’яти. Це забезпечить кращу еластичність суглобів та зв’язок, що вбереже від травм при скручувальних рухах. Також необхідно виконувати розтяжку та пробіжку для поступового охолодження.

 

 

Тренування техніки

 

Катання на лижах вимагає хорошої фізичної форми, тому інтервальні тренування — це оптимальний спосіб підготовки та зміцнення серцево-судинної системи. Вправи для розвитку рухливості —  важливі для уникнення  травм.  Які саме вправи виконувати дивіться на наших відео за посиланнями:

  1. https://www.facebook.com/InnovoUA/posts/2174371155920075

2. https://www.facebook.com/InnovoUA/posts/2189730611050796 

Команда #InnovoTrainingClub бажає вам крутих вражень та приголомшливих спусків без прикрих наслідків!