Поради

Хороша постава важливіша, ніж ви думаєте

Встаньте, опустіть голову, округліть плечі вперед і спробуйте зробити декілька вдихів та видихів. Тепер підніміть голову вгору, випрямите шию та плечі. Знову зробіть кілька глибоких вдихів. Відчуваєте різницю? Хіба ж не легше дихати, коли ви стоїте прямо?

Постава — це не просто ваш красивий зовнішній вигляд, це необхідність нормального функціонування вашого організму.

Невеличкий перелік наслідків порушення постави:

  • погіршення дихання;
  • обмеження амплітуди рухів рук та шиї;
  • стиснення внутрішніх органів,  а відтак — порушення їхньої роботи;
  • біль у спині та шиї;
  • частий головний біль;
  • поколювання в руках і ногах.

Хронічне напруження в м’язах шиї та спини може призвести до частого головного болю. Таке напруження виникає, найчастіше, у людей, що працюють за комп’ютером чи користуються смартфоном надто часто. Помічали в себе такий симптом? Перевірте позицію, у який ви проводите 8 годин (а, можливо, і більше) вашого робочого дня!

А ще є дослідження, яке вказує на залежність настрою від постави. Сутулість активізує спогади про депресію в людей, які її переживали й викликає відчуття безнадійності. І хоч багато досліджень на цю тему можуть бути суперечливими, кожна наша думка чи емоція, мають відповідну реакцію-діяльність тіла. А відомо, що тригери можуть працювати в обох напрямках.

Додайте до сутулості нашу любов до малорухливого способу життя. Постійне сидіння — це дуже шкідлива звичка сучасної людини.

Зверніться до фізичного терапевта!

Або, хоча б, виконайте ці кроки:

  1. Усвідомте проблему. Попросіть друга чи подругу сфотографувати вас зі сторони, коли ви сидите чи стоїте. Багато людей, навіть не усвідомлюють те, наскільки жахливою є їхня постава в момент, коли вони її не контролюють.
  2. Намагайтеся стояти чи швидко йти кожні 20 — 30 хв. Створіть нагадування на тому ж телефоні та влаштовуйте собі перерви в сидінні.
  3. Виконуйте вправи-розтяги впродовж дня. Ми неодноразово готували для вас комплекси вправ із розтягами (#innovotrainingclub).
  4. Займайтеся силовими тренуваннями декілька разів на тиждень. Встановіть собі за мету покращити та підтримати здоров’я, а не швидко худнути до пляжного сезону.

Один візит до фізичного терапевта може вплинути на вас більше, ніж ви гадаєте.

Багато людей, за роки сутулості, навіть не усвідомлює, що таке правильна постава. Фізичний терапевт допоможе вам зрозуміти та відчути що це, виключить інші захворювання, що могли б спричинити ваші симптоми та надасть рекомендації щодо вправ, які необхідно виконувати саме вам аби виправити ситуацію.

Хороша новина в тому, що ви можете покращити свою поставу. Не варто чекати, адже з часом ситуація стає лише складнішою.