Поради

Як привчити дитину до горщика?

Не можна так просто взяти й «піти на горщик»! Зрозумійте, це новий навик для вашої дитини. До того ж, спочатку зовсім не зрозумілий. Тому, передусім, намагайтеся зберігати ритм малюка й не очікуйте швидкого результату. Ми підготували для вас інформацію, як процес навчання малюка зробити ефективним і приємним.

Для початку декілька узагальнених фактів для вас:

 • До 2-х років деякі діти можуть бути сухими протягом дня, але це ще досить рано.
 • У віці 3-х років, 9 з 10 дітей здебільшого сухенькі протягом дня. Однак, можуть бути неприємні «аварії», коли дитина надто збуджується, розчаровується або зайнята чимось.
 • До 4-х років більшість дітей сухі протягом дня.
 • Від 3-х до 8 років дітки досягають повного нічного контролю.

Коли починати вчити малюка «ходити на горщик»?

Якщо малюк не готовий — вам не вдасться його змусити ходити на горщик. Найкраще, що ви можете зробити аби допомогти дитині — заохотити її. Ось декілька ознак, що вказують на ймовірну готовність малюка до навчання:

 • імітує поведінку своїх батьків;
 • кладе речі на місце, де вони лежали попередньо;
 • демонструє свою незалежність словом «ні»;
 • виявляє інтерес до привчання до горщика;
 • демонструє потребу в туалеті (червоніє, напружується, присідає, або використовує слова);
 • може самостійно піти й сісти на горщик;
 • може самостійно зняти й одягнути одяг (трусики);
 • не подобається відчуття брудного підгузка;
 • має сухі підгузків до 2 — 3 годин;

Не варто забувати!

Навчання туалету не слід починати, коли дитина почуває себе погано, або протестує. Спробуйте почати садити дитину на горщик, коли в її житті немає серйозних змін. Не використовуйте такі слова як: брудний, невдалий, смердючий. Оберіть зручний горщик та розташовуйте його в одному й тому ж місці та приміщенні. Важливо зберігати послідовність, щоби не плутали малюка. Запевніться, що інші люди, які доглядають за вашою дитиною, привчають до горщика так само, як і ви.

Підготуйте вашу дитину!

Розповідайте дитині про те, що ви бачите в підгузку, щоби вони розуміли різницю між випорожненнями й що їм не місце там. Покажіть як ви користуєтеся туалетом, говоріть дитині, коли йдете це самі робити. Дозволяйте малюку допомогти вам змивати воду та мийте руки разом. Діти навчаються, спостерігаючи й копіюючи. Якщо у вас є старша дитина вона може показати малюку як це робиться з допомогою горщика. Також можете використовувати дитячі іграшки, щоби показати, що таке горщик. Можна дозволяти дитині присісти одягненим на горщик, щоби дитина звикла (1 — 2 тижні), після чого просити дитину зняти підгузок, коли він наповнений і сісти на горщик, щоби його змінити (1 — 2 тижні). Пізніше можна буде використовувати «тренувальні трусики». Пояснюйте та обговорюйте все з малюком у добрій манері, не сваріться та не зліться.

Як поводитися під час навчань?

Зрозумійте, що процес навчання може бути тривалим. Розпочинайте тренування вдень. Якщо ваша дитина регулярно випорожнюється в той самий час дня, — вчасно рекомендуйте їм піти до горщика. Уникайте колготок та одягу з блискавками чи безліччю кнопок у період навчань. Якщо вашу дитину засмучує, навіть, ідея піти до горщика, просто дайте їй ще трохи часу, спробуйте через тиждень. Ваша дитина буде в захваті, якщо досягне успіху, — обов’язково хваліть її, однак, не давайте солодощів, як нагороду! Хваліть малюка, навіть, якщо спроба була не вдалою. Коли дитина починає досягати успіхів вдень — починайте тренування і вночі. Просіть дитину переконатися про наявність горщика біля ліжка, перш ніж лягти спати. Однак, не забувайте про захист матрацу для вашої дитини — вологонепроникну пелюшку.

Використання унітазу замість горщика.

Деякі діти починають використовувати унітаз замість горщика раніше, ніж інші. Використовуйте дитяче тренувальне крісло для унітазу (накладку), щоби малюк почувався впевнено в туалеті. Також використовуйте підставку (сходинки) для ніжок. Якщо у вас хлопчик, — вам потрібно переконатися, що вони сидять на унітазі щодня аби покакати. Адже, як тільки вони починають стоячи пісяти, — їм легко забути це й може виникнути закреп.