Поради

Вакцинація: страхи та сумніви vs знання та довіра

Питання вакцинації виникає перед усіма нами, а особливо перед батьками. Батьки з любов’ю та турботою дбають про своїх дітей та бажають зробити все можливе для здоров’я та безпеки своєї дитини.

На сьогодні у нас є можливість отримати захист від 16 хвороб, які можуть мати небезпечний вплив на здоров’я та іноді життя дитини.

Чому виникають сумніви?

Вакцини працюють! І в цьому немає сумнівів – говорить наука та численні дослідження. Та, незважаючи на те, що завдяки вакцинації деякі найбільш руйнівні хвороби, які вражають дітей, значно зменшились або повністю викорінені, у батьків все ще існують страхи та сумніви щодо безпеки вакцинації. Здебільшого, причиною цього є отримання інформації з недостовірних джерел. Існує безліч міфів щодо побічних реакцій на вакцину: негативний вплив на розвиток дитини у ранньому віці,  розлади спектру аутизму, виникнення судом, надто велике навантаження на незрілу імунну систему дитини, небезпека складників вакцин та інші. Приймаючи  рішення щодо вакцинації вашої дитини, тобто вибір на користь безпеки дитини, варто віддати перевагу отриманню інформацію про вакцини та їх дію у вашого лікаря. У лікаря, якому ви можете довіряти, на противагу історіям, які ви, можливо, ви бачили чи чули з телебачення, інтернету чи від інших батьків.

Вакцини – один з найбільш безпечних медичних препаратів, які існують та мають вплив на здоров’я та життя більше, ніж інші медичні винаходи.

Оскільки вакцини розроблені для масового та регулярного застосування, вони повинні бути надзвичайно безпечними. Тому безпека та ефективність вакцин постійно вивчаються. Тестування на безпеку починається, як тільки планується нова вакцина та триває до отримання ліцензії та після ліцензування постійно контролюється.

Найкращим рішенням для дитини  – бути захищеним від потенційно шкідливих або смертельних інфекцій. Безпека й потенційні переваги вакцин набагато переживають можливі ризики. Вакцинація – це найкращий інтерес дитини в питанні інфекційної безпеки. До того ж, варто пам’ятати, що ми всі є частинками одного суспільства, а отже наявність колективного імунітету – наша спільна відповідальність.

Статтю підготувала Адріана Романів